sty 14 2012

Interakcje symetryczne


Komentarze: 0

 

Interakcje symetryczne- zachowania jednego uczestnika aktu komunikacyjnego stanowią odzwierciedlenie zachowań partnera interakcji, np. wyrażamy werbalnie swoje niezadowolenie i partner zachowuje się podobnie . innymi słowy w interakcji symetrycznej istnieje równość obu stron procesu komunikowania tj. partnerzy aktu komunikacyjnego nawzajem naśladują się . nie można w tym wypadku wyróżnić osoby dominującej w kacie komunikacyjnym, jak i podporządkowanej tej pierwszej.

 

W polskiej literaturze socjologicznej występuje niedobór opracowań syntetycznych odzwierciedlających obraz rodzin we współczesnym świecie, które byłyby zarazem skorelowane z cząstkowymi, rozproszonymi badaniami empirycznymi. 

Rodzina niezależnie od ujęcia stanowi podstawową formę, umożliwiającą egzystowanie poszczególnych jednostek oraz funkcjonowanie całego społeczeństwa. Tworzy tłumacz francuski lublin ją ustrukturalizowany i funkcjonalnie powiązany zbiór jednostek i specyficznych substruktur oraz mikroelementów społecznych powiązanych wewnętrznie więzią małżeńską, więzią pokrewieństwa, powinowactwa lub adopcji oraz wypełniających jednocześnie wiele istotnych, ważnych, zintegrowanych ze sobą funkcji wobec jednostek i społeczeństwa, opierając się na regulatorach występujących w kulturze behawioralnej. Z kolei zasięgając do badań - przeprowadzonych ankiet przez CBOS, Polacy definiują rodzinę następująco: rodzina to przede wszystkim małżeństwo z dziećmi; zdecydowana większość Polaków (89%), uważa że rodzinę tworzy także matka lub ojciec samotnie wychowujący potomstwo; większość też jest zdania, że rodzinę stanowią pozostające w związku nieformalnym osoby wychowujące wspólnie dzieci (71%) oraz małżeństwo bez dzieci.

rottersand : :
Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj komentarz